MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

AK Parti Genel Merkezinin Adayı Kadem Mete Mi Muhalefetin Adayı Elvan Göçer Mi Başkan Olacak?

 

huseyinkocabiyikkose31012021.jpg Sevgili okurlarım, Hamle Gazetesi’nde 15 gün önce yazmış olduğum köşe yazısında AK Parti İl Kongresi’nde bir şeyler olacak ama bunu ben de bilemiyorum demiştim. İşte bunun bir örneği de geçtiğimiz hafta içinde çıktı, ne oldu? Ak Parti İl Başkanlığı için 5 isim çıktı ama sonradan bazı adaylar adaylıktan çekildiler, mevcut AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ile Elvan Göçer iki aday olarak kaldılar. Bu da ilk patlayan bombaydı. Bakalım, AK Parti Genel Merkezi’nin destek verdiği aday Kadem Mete mi yoksa muhalefetin adayı Elvan Göçer mi Muğla AK Parti İl Başkanı olacak onu da bekleyelim görelim. İkinci bombayı da yazımın sonunda okuyabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta başında Menteşe’de yerel gazeteleri ziyaret eden Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin, uzun süreden bu yana pandemi nedeni ile ertelenen il başkanlığı seçimlerinin 1 Şubat tarihinde yapılacağını ve Ak Parti Genel Merkezi’nin bu seçimlerde kendisini aday gösterdiğini açıklamasının ardından Muğla siyaseti hiç olmadığı kadar hareketli günler yaşadı. Özellikle Kadem Mete’nin aday gösterildiği açıklamalarına Ak Parti Genel Merkezi’nden ne olumlu nede olumsuz bir şekilde geri dönüş olmaması kulislerin artmasına neden oldu.

Sevgili okurlarım, genel Merkezden ses çıkmayınca Kadem Mete muhalifleri kongre öncesi adeta birbirleri ile yarışamaya başladı. İl Başkanlığı adayları arasında gösterilen Süleyman Reyhan, yaptığı basın açıklaması ile il başkanlığı konusunda Ak Parti Genel Merkezine başvuruda bulunduğunu belirten açıklaması hareketli bir sürecin yaşanacağını gözler önüne sermişti. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra eski Mumcular Belediye Başkanı Kazım Avcı 1 Şubat tarihinde gerçekleşecek kongrede aday olduğunu duyurdu. Akabinde eski Milas İlçe eski başkanlarından Levent Akyar adaylığını açıkladı. Bu kervana son olarak Elvan Göçer’de katıldı. Sevgili okurlarım, İlk kez bu kadar aday bolluğunun yaşandığı kongre öncesi son sözü Ak Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir söyledi. Her iki milletvekili ortak yayınladıkları açıklamada kongrede Kadem Mete ile devam edecekleri duyurusunu yaptı. Hal böyle olunca Kadem Mete muhalifleri nasıl bir yol izleyecekleri konusunda bir araya geldiler. O toplantıda muhaliflerin Kadem Mete’ye karşı tek adayda birleşme kararı çıktı. Sevgili okurlarım, toplantı sonunda yapılan açıklamada Süleyman Reyhan, Levent Akyar ve Kazım Avcı adaylıktan çekildiklerini ve Elvan Göçer’i destekledikleri yer aldı. Ancak Süleyman Reyhan’ın bu karardan bir gün sonra yaptığı açıklamada adaylıktan çekildiğini ve kongrede Genel Merkez tarafından aday gösterilen ismin desteklenmesi gerektiğini söylemesi herkesin kafasında soru işaretlerinin artmasına neden oldu. Neredeyse bir haftada baş döndüren trafikte artık son karar Ak Parti delegelerinde. Bugün gerçekleşecek kongrede Kadem Mete Genel Merkezin adayı iken muhalefetin adayı ise Elvan Göçer oldu. Sevgili okurlarım, bugün Muğla’da gerçekleşecek olan AK Parti İl Kongresi’nde Allah, Kongre’nin Divan Başkan’ına sabır versin, çünkü yapılacak olan bu kongre bir hayli çekişme ve sürtüşmelere neden olacağa benziyor, ikinci bomba bugün patlayabilir. Onu da bekleyelim görelim, son söz olarak yazımın başında da söylediğim gibi AK Parti İl Kongresi’nde bir şeyler olacağa benzer bunu ben de bilemiyorum, inşallah kavgalı bir seçim olmaz da kazanan İl Başkanı’nı partililer tebrik eder, sevgili okurlarım.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

haberihbargf.gif

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

reklamsabit-icasagi.gif

Kaymakam Arslan oy çokluğuyla Fahri Hemşehri oldu
Semt pazarlarının günlerinde düzenleme yapıldı
Kaymakam Böke güvenlik ve sağlık görevlilerini ziyaret etti
Mayıs Meclisi Pazartesi Günü… Kaymakam Arslan’a "Fahri Hemşehrilik Beratı…" Parka “Bensu Narlı” ismi…
Milas’taki sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde çıktı
Milletvekili Demir’den Ramazan Bayramı mesajı
Bayramda hava güneşli hafta sonu yağış var
Pandemi döneminde Muğla'dan 410 milyon dolarlık balık ihracatı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS