İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Söz mü?!

(208 Duygu)
(136 Duygu)
(187 Duygu)
(164 Duygu)
(155 Duygu)
(134 Duygu)
(137 Duygu)
 

 

Sema Develioğlu.jpgOn yıldır Milas’ta yaşayan bir vatandaş olarak akıl almaz durumlarla karşılaşıyorum ne yazık ki. Daha önce yaşadığım bir olayı da yazmıştım. Belediye’nin hem iç işleyişi hem de çevre şekillendirmesi konularında yaptığı uygulamalar beni ve sanırım daha bir çok vatandaşı şaşırtmıştır.

Bunlardan en önemlisi yapılan yol çalışmaları ki bunu da daha önce defalarca yazdım.  Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeynep Mat hanım ve Zabıta Müdürü Sayın Süleyman Karatoprak beyefendinin on dakika arayla söyledikleri Milas’ta 45 bin kayıtlı araç olduğunu ve park sorununun had safhada olduğunu belirttiler.

Onlarla aynı fikirde olmayan kimse yoktur sanırım. Evet gerçekten o kadar çok araç var ki, evinizin önüne bile aracınızı koyamıyorsunuz. Yol ortasında park edilmiş bir çok araca rastlıyorsunuz. Kaldırımlar yenilendi çok güzel, ama öyle tuhaf şekillerde başlayıp bitiyor ki şaşıp kalıyorsunuz.

Engelliler için yapılmış yollar bir anda bitiveriyor. Vatandaş bu yol kutsal olmalı. Buranın sonuna gelince engelli kişi aniden iyileşiyor ve arabasının burada bırakıp gidiyor diyorlar gülerek. Neredeyse adım atacak yer yok.

Ben de bundan yaklaşık yedi ay kadar önce  minicik aracımı komşumun dükkanının önüne eve çıkıp eksik bir şey alıncaya kadar koymuştum.

Vay efendim kaldırımı işgal etmişim. Yolu kapatsam daha iyiymiş gibi. Aracımın camındaki ceza kağıdını alıp doğruca belediyeye gittim. Beni zabıta müdürüne yönlendirdiler. Ona durumumu anlattım. Beyefendi bana gayet nazik bir şekilde durumumu anladığını ve gerekeni yapacağını söyledi ve de telefon ederek numarayı söyledi iptal edin dedi.

Ben de içim rahat bir şekilde şükran dolu çıktım ve bir daha da öyle bir suç işlemedim. Aradan aylar geçti.  Bir hafta önce telefonuma bir mesaj şu adresteki üzerinize kayıtlı adrese kamu haczi yapılıyor diye. Araştırdım. Oraya git buraya git. Belediyeden çıktı. Neymiş cezam kaldırıma park etmişim. Ne zaman tam da bu anlattığım olay. Daha sonra olamaz çünkü o aracımı sattığım gibi bir daha dediğim gibi kaldırıma da park etmedim. 

Cezayı ödemeden önce bir yanlışlık var diye gittim bu beyefendinin yanına. Yüzüme baktı baktı ve pişkin pişkin sizinle böyle bir konuşma yapmadım, sizi hatırlamıyorum dedi.  Nasıl hatırlatmalıyım acaba dedim. Anlattım kendisine. Karşımda o günkü nazik bey yerine bir duvar vardı sanki.  Bizim elimizde fotoğraflı kayıt var dedi. Ödeyeceksiniz.

Başkan Yardımcısı Zeynep hanımın yanına gittim bu defa. Hem bu olayı hem de daha önceki bana iki defa ödettikleri tarihi hatırlamıyorum gazetede de yazdığım haksızlığı aktardım. 

Bana gerçekten Milas’ta bir araç ve park problemi olduğunu tekrarlayıp beni zabıta müdürüne yönlendirmek istedi. Kendisine, benim işleyişi takip ettiğimi, bu beyle az önce konuştuğumu söyledim. O da bu sırada gelip kapıdan öfkeli bir şekilde yeniden beni hatırlamadığını böyle bir konuşma olmadığını söyledi.

Ben de bu ikinci kez size ispat edemiyorum yaşadığım haksızlıkları dedim. Bilseydim kendi kayıt cihazımla gelip kaydeder ve bu kayıtları ömür boyu saklardım. Sizin neyi ne zaman yapacağınız belli olmuyor dedim. 

Sonuçta ben bu cezayı o gün ödeyebilirdim eğer olmaz deselerdi. Bunu da bir yana bırakın bana sorun yok diyerek işleme koymaları ve itiraz edince de sanki o kişiyle benim aramdaki şahsi bir sorunmuş gibi göstermeye çalışmaları aklıma kötü düşünceler gelmesine neden oluyor maalesef.

Umarım bundan sonra vatandaş daha dikkatli olur, belediyenin tavrından anladığım ne yazık ki onlar bu konularda kendilerine hiçbir zaman toz kondurmayacaklar.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine, 'Covid-19 Tedbirleri Denetimleri' konulu genelge gönderdi
Milas Belediyespor’un yeni sezon fikstürü belli oldu
Paskal: “Zaten zor durumda olan esnafımızı daha da zor duruma düşürecek”
Ağustos Meclisi Bugün Toplanıyor
“Bu kadar sorumluluk sahibi olmaları bizi ayrıca mutlu etti”
Rusya Bugün Milas - Bodrum Seferlerini Başlatıyor
Muğla’da Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler Gerçekleştirildi
82 bin 655 adet dezenfekte yapıldı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech